Waves Nedir?

Waves Nedir?

Waves 2016 yılında kurulan blok zinciri tabanlı bir platform ve dijital para birimidir. Waves kendisini, paylaşımlı altyapı, kolay kullanım ve yüksek fonksiyonlu yapısıyla blok zinciri teknolojisini her kişi ve kurumun kolaylıkla kullanabilmesi için geliştirilmiş bir araç olarak tanımlamaktadır. Toplamda 100 Milyon adet Waves bulunmaktadır.

Waves’in Avantajları Neler?

Waves sunduğu platform aracılığıyla kendi kripto paranızı tasarlamanıza olanak verir. Waves resmi web sitesinde yer alan verilere göre, şu ana kadar Waves platformu üzerinden 8134 adet kripto para geliştirildi.

2017 yılında Deloitte ile partnerlik yapan Waves, bu partnerlik aracılığıyla blok zinciri teknolojisinin daha geniş kitlelere ulaşabilmesi için legal bir çerçeve üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

Merkezsiz bir borsa(DEX) işlevi de gören Waves platformu üzerinden, çok düşük ücretlerle kripto para değiş tokuşu yapmak da mümkün. WavesDEX ismine sahip bu merkezsiz borsayı kullanarak değiş tokuş esnasında paranızı merkezi bir borsaya emanet etme ihtiyacı duymadan doğrudan bireyler arasında gerçekleştirmeniz mümkün. Bu işlemleri Lite Wallet indirerek veya Chrome eklentisi üzerinden gerçekleştireilirsiniz.

Waves’in desteklediği bir başka yenilikçi özellik de akıllı kontratlar. Ethereum’ın başarısının ardında yatan en önemli özelliklerden biri de olan akıllı kontratlar üzerinden kendi blok zinciri uygulamanızı güvenle oluşturup Waves zinciri üzerinde kullanabilirsiniz.

Waves’in kurucusu olan Sasha Ivanov fizik eğitimi bulunan ve ödeme sistemleri yazılım geliştirmesi tecrübesi olan bir girişimcidir. Kendisi aynı zamanda anlık kripto para değiş tokuşu yapmaya olanak veren coinomat.com web sitesinin de kurucusudur.

Waves Ne Kadar?

2017 yılının başında $0.24 değerinden işlem gören Waves şu an adet başına yaklaşık $12.62 değerleme ile pazar payına göre 36. Sırada yer alıyor.

Leave a Reply