LEO Token (LEO) Nedir?

LEO Token (LEO) Nedir?

En bilinir uluslararası borsalardan birisi olan Bitfinex, LEO Token’ı şemsiye şirketi iFinex’e ait tüm ürünlerin ortak kripto para birimi olması amacıyla ortaya çıkarttı. İlk olarak 21 Mayıs 2019 tarihinde borsalarda işlem görmeye başlayan LEO Token, iFinex kullanıcılarına ekstra indirimler ve ayrıcalıklar sağlamayı amaçlamaktadır.

LEO Token (LEO)’ın Özellikleri Neler?

Kendine ait bir blok zinciri bulunmayan kripto para, Ethereum blok zinciri üzerinde geliştirilmiştir. Bu nedenle yapılan tüm işlemler herhangi bir Ethereum blok zinciri tarayıcısından takip edilebilir.

Üretimi toplamda 995 Milyon adet ile sınırlandırılmış olan LEO Token’ın şu an dolaşımda olan adet sayısı ise 994 Milyon civarındadır. Neredeyse tamamı dolaşımda olan bu kripto para, madencilik ile elde edilememekte ve bu token’ı elinde tutmak isteyenlerin borsalardan temin etmesi gerekmektedir.

LEO Token’ın aktif katkı sağlaması beklenen iFinex ekosistemi içerisinde, uluslararası kripto para borsası Bitfinex ve doğrudan zincir üzerinde işlem yapılmasına olanak vererek kişilerin kendi cüzdanları üzerinden alım-satım yapabilmesine olanak sağlayan Ethfinex Trustless bulunuyor. Ancak iFinex’in bu ekosisteme dahil etmek istediği ve yapım aşamasında olan pek çok projesi de mevcut. Bitfinex Türev işlemler platformu, EOS blok zinciri üzerinde işlem yapılabilmesini sağlayan eosfinex, Initial Exchange Offering(IEO) adı verilen ve borsalar üzerinden kripto para çıkartma olanağı sağlayan sistem için geliştirilen iFinex IEO Platform, kişiden kişiye merkeziyetsiz alışveriş imkanı verecek olan pazar yeri projesi Dazaar, bahis platformu Betfinex, μTorrent alternatifi olarak geliştirilen μFinex, blok zincirleri için geliştirilen 2. katman çözümlerinden en popülerlerinden biri olan Lightning Network üzerinde dijital varlık geliştirilmesi, bu projelerin şirket tarafından öne çıkarılanları olarak listelenebilir.

LEO Token (LEO) Ne Kadar?

2019 yılının mayıs ayında 1 Dolar değerinden işlem görmeye başlayan LEO Token, 1 ay içerisinde değerini neredeyse 2 katına çıkartarak 1.97 Dolar düzeylerine kadar yükseldi. Zirveyi hızlı gördükten sonra düşmeye başlayan kripto para şu an 1.06 Dolar seviyesinde işlem görmekte ve pazar payına göre 13. sırada yer almaktadır.

Bu yazıyı doviz.com için yazdım. Yazının orijinaline buradan ulaşabilirsiniz: https://www.doviz.com/kripto-paralar/leo-token

 

Leave a Reply