Monetha (MTH) Nedir?

Monetha (MTH) Nedir?

Küresel ticareti daha güvenilir ve erişilebilir kılma amacıyla yola çıkan Monetha, yolculuğuna 2017 yılında 18 dakikada 37 milyon dolar topladığı ICO (Initial Coin Offering) ile başladı. Kişiler arası bilgi ve finansal varlık transferi, ödeme sistemi ve perakende çözümlerini blok zinciri kullanarak farklılaştırmayı hedefleyen şirket, Monetha (MTH) adını verdiği kripto parasını da bu çözümlerin ana para birimi olarak kullanmaktadır.

Monetha (MTH)’nın Özellikleri Neler?

Monetha’nın kişiler arası doğrudan alış-veriş çözümü, satıcı ve alıcıların güvenli bir şekilde bir araya gelmesi, diyalog kurması ve ürün tesliminin akabinde birbirlerine kripto para cüzdanlarından güvenli şekilde transfer yapabilmelerini sağlamaktadır.

Bir diğer çözümü ile de tamamen ödeme sistemlerine odaklanan Monetha, PayPal gibi web sitenize entegre edebileceğiniz bir sistem ile, kripto paralarla hızlıca ve işlem başına %1.5 gibi rakiplerine kıyasla düşük ücretlerle ödeme kabul edebilmenize aracılık etmektedir. Bu çözümle kripto paralar ile ödeme kabul etmek isteyen ve bir yatırım aracı olarak cüzdanlarında tutmak isteyen satıcıların yanı sıra, bir yatırım aracı olarak görmedikleri için bu ödemenin anında Euro, Dolar gibi kâğıt paralara dönüştürülüp kendi hesaplarına öyle aktarılmasını talep eden kullanıcılar da düşünülmüştür.

Perakende satış yapan mağazaları da göz önünde bulunduran Monetha, ödenecek miktara göre oluşturulan bir kare kodun, kullanıcının telefonuyla okutulup onaylanmasıyla ödeme kabul edilmesine olanak veren bir çözüm de geliştirmiştir. Bu çözüm Monetha’nın yalnızca e-ticaret ile kısıtlı kalmayarak, her ortamda ticaretin bir parçası olmayı hedefledikleri açıkça görülmektedir. Aynı zamanda bu ödeme sistemini tercih eden kullanıcılara, alış-verişlerinin hemen ardından harcamalarının küçük bir kısmını iade ederek ödül programıyla kullanıcıları bu sistemi kullanmaya teşvik etmektedir

Monetha (MTH) Ne Kadar?

2017 yılında 0.26 Dolar düzeylerinde işlem görmeye başlayan Monetha, 2018 yılı başında değerini neredeyse 2 katına çıkartarak 0.57 Dolar düzeylerine kadar yükseltti. Daha sonra sert bir şekilde değer kaybeden kripto para, şu an en yüksek değerinin 35’te 1’ine kadar inmiş olup 0.016 Dolar seviyesinde işlem görmekte ve pazar payına göre 443. sırada yer almaktadır.

Bu yazıyı doviz.com için yazdım. Yazının orijinaline buradan ulaşabilirsiniz: https://www.doviz.com/kripto-paralar/monetha

 

Leave a Reply